Piesakies nakts ainavu tūrei Lubāna mitrājā

Kā papildinājums putnu vērošanas pasākumam, kas norisinājās 11. maijā – 8. jūnija vakarā, no plkst. 20.00 norisināsies ainavu tūre “Naktsputnu dziesmas Grīvu salā” ar nakšņošanu teltīs, kuras laikā dalībniekiem ornitologa Jāņa Ķuzes pavadībā būs iespēja iepazīt upes palieni un putnu balsis tumsā. Tā ir iespēja saulrietā sadzirdēt sugas, kas ir mazāk aktīvas dienas laikā, kā piemēram, griezi, ormanīti, dažādas ķauķu sugas, urālpūci vai, ja paveicas – pat reto ķikutu. Abās ainavu tūrēs Jāņa vadībā klausīsimies putnu balsīs, vērosim un mācīsimies noteikt dažādas putnu sugas, kā arī klausīsimies stāstus par putnu dzīvi palienēs.

Lai piedalītos ainavu tūrē, dalībniekiem ir nepieciešams savs tūrisma inventārs (telts, guļammaiss utml.), kā arī auto, lai tiktu uz Lubāna mitrāja Grīvu salu. Dalība ainavu tūrē – bezmaksas, taču iepriekšējā pieteikšanās ir obligāta. Ainavu tūres dalībniekiem tiks nodrošināts vakara našķis un brokastis.

Pasākuma programma:

20.00 Ierašanās Grīvu salā

20.30 Telšu celšana, vēlās vakariņas pie ugunskura

21.30 – 00.00 Putnu vērošanas pārgājiens 

Ņemot vērā, ka ainavu tūre notiks vēlās stundās brīvdabā, aicinām izvērtēt pieteikšanos – īpaši tiem, kas vēlas doties kopā ar ģimeni un/vai bērniem.

Pieteikšanās atvērta līdz 6. jūnija vakaram vai līdz vietu aizpildīšanai.